مکتب قرآن و عترت:

«خیرکم من تعلم القرآن و علمه»

آموزش قرآن و توجه به معارف اهل بیت علیهم السلام از جمله تأکیدات دین مبین اسلام و امامان معصوم علیهم السلام است و یکی از وظایف اصلی و فعالیت های مستمر مسجد، توجه به امور فرهنگی بویژه آموزش قرآن کریم و برنامه ریزی جهت جذب جوانان و نوجوانان به مسجد و رشد و تعالی آنان می باشد.

برنامه های قرآنی مسجدجامع غدیرخم، قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در رأس فعالیت های فرهنگی قرار داشته و با تدابیر امام محترم مسجد، حضرت آیت الله مجد (دامت برکاته) از سال ۱۳۷۱ با نگاهی ویژه و انتخاب روش های نوینِ آموزشی تحت عنوان «مکتب قرآن و عترت» فعالیت های خود را منطبق با روش های تدریس و کلاسیک آغاز و مفتخر است در طول ربع قرن، برنامه های آموزش قرآن بی وقفه بر پا  و هر سال با چهار ترم تحصیلی، مطابق با استاندارد های آموزشی به تفکیک کلاس «پسران» و «دختران» و در ترم های «بهار» با حد اقل ۱۵۰ نفر و ترم های «تابستان» قریب ۵۰۰ نفر داوطلب و ۱۵ کلاس آموزشی شامل: «روخوانی»، «روانخوانی»، «تجوید مقدماتی»، «تجوید پیشرفته»، «صوت و لحن»، «حفظ بزرگسالان» و «حفظ نو نهالان» برگزار شده است.

علاوه بر موارد مذکور، کلاس های آموزش «درک مفاهیم»، «تفسیر قرآن»، «احکام»، «اخلاق» و «قصص قرآن» در برنامه های آموزشی دیده شده تا داوطلبان ضمن آشنایی قرآن کریم، با معارف اهل بیت علیهم السلام نیزآشنا شوند.

از جمله نکات مهم و ارزشمند فعالیت مکتب «قرآن و عترت» در طول ۲۵ سال گذشته تأمین هزینه تمامی کلاس ها در طول سال توسط مسجد تأمین و داوطلبان بصورت رایگان از آن بهره مند شده اند و با گذشت زمان کودکان و نوجوانانی که در این کلاس ها شرکت داشته اند هم اکنون از مدیران موفق، اساتید دانشگاه و در مصادر گوناگون علمی و مدیریتی فعال و منشاء اثر و خدمت به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی میباشند و به اذعان این عزیزان، بخشی از برکات و نورانیت زندگی آنان، حضور در این کلاس ها و انس با قرآن و عترت بوده است.

کلیه مربیانی که طی این مدت با مسجد همکاری داشته اند بیش از ۵۰ نفر هستند و جای بسی افتخار است که یکی از قاریان بین المللی قرآن و نفر اول مسابقات جهانی قرآن زمانی خود از دانش آموزان کلاس های قرآن این مسجد بوده که امروز بعنوان مربی ویژه در خدمت عاشقان قرآن و نسل جوان می باشد.

داشتن حافظان « ۵ جزء» ، «۱۰ جزء» و همچنین تربیت نو نهالان و حافظان خردسال از جمله دستاوردها می باشد و بحمدالله تا کنون بر اساس سوابق و مدارک موجود …. نفر از برادران و خواهران از کلاس ها و برنامه های مکتب «قرآن و عترت» استفاده کرده اند.

برچسب ها:

 
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی